Turkcell Yedekleme Nasıl Kullanılır?

Turkcell Yedekleme Nasıl Kullanılır?
Turkcell Yedekleme Nasıl Kullanılır?

Birçok Turkcelli yedekleme konusunda sıkıntı yaşar. Telefonuna format atmak isterken, tüm rehberini kaybeden yüzlerce Turkcell’linin olduğu bir gerçek. İstemeden silinen telefon rehberinin işini kolaylaştırdı birkaç Turkcell’linin olduğu da su götürmez bir gerçektir. Rehberinizi daha önceden bir yere kopyalamış olmanız gerekir. Aksi takdirde sıkıntı büyüktür. Bilindiği üzere telefondan silinen dosyaları geri getirmek mümkün değildir. Yani silinen rehberinizin üzerine bir bardak su içmekten başka yapabileceğiniz bir şey yoktur. Bu ve bu tarz şikayetleri dikkate alan Turkcell; Rehberim silindi numaran bende yok. Muhabbetini ortadan kaldıracak çok güzel bir çözüm üretmiş bulunmaktadır. Turkcell’e atacağınız ufak bir kısa mesaj aracılığı ile rehberiniz yedekleniyor ve silinme risklerinden korunuyor.

Yedekleme Nasıl Kullanılır?

Turkcell operatöründe ücretsiz olarak sunulan Bulut özelliğini sizlerde kullanarak yedeğini almış olduğunuz rehberinizi Turkcell yedekleme servisine aktarmanız yeterli olacaktır. Turkcell LifeBox servisi sayesinde sizlerde ücretsiz olarak depolama alanı alabilir ve bu alana sizler için silinmesini istemediğiniz, sizler için önemli olan dosyaları güvenli olarak burada saklayabilirsiniz. Bunun için telefonlarınıza Google Play ya da App Store üzerinden indereceğiniz LifeBox uygulaması sizlere yardımcı olacaktır.

LifeBox uygulamasını indirdikten sonra bir kere giriş yapmanız yeterlidir, giriş yaptıktan sonra + işaretine dokunarak buraya hangi belgelerinizi yüklemek istiyorsanız onları seçerek Turkcell yedekleme işleminizi çok rahat bir şekilde başlatabilir ve güvenle saklayabilirsiniz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan