Facebook Arama Geçmişi Silme

Facebook Arama Geçmişi Silme
Facebook Arama Geçmişi Silme

Dünyanın en çok kullanıcısına sahip sosyal paylaşım platformu Facebook, her geçen gün kendini yenilemeye ve güncellemeye devam ediyor. İnternet hayatına adım attığı günden beri sürekli kullanıcı sayısını artırmayı başaran ve bununla birlikte güncelleme ve yeniliklerin de öncüsü olmayı başaran Facebook, yalnızca gönderi paylaşımı bakımından değil, kolay kullanım seçenekleri ile de öne çıkıyor. Bu seçeneklerden birisi de daha önce yapılmış olan kişi ve sayfa aramalarının Facebook profilinden silinmesi. 2014 yılında Facebook’un getirmiş olduğu yeni özelliklerden biri olan arama geçmişini kayıt etme özelliği sayesinde artık daha önceden kimleri aradığımız kayıt altına alınmaktadır. Bunu Facebook şifremizi bir bilen kişi var ise kolaylıkla tespit edebilmektedir, bundan dolayı sizlere bugün Facebook arama geçmişi silme işleminden bahsedeceğim. Böylelikle sizlerde Facebook arama geçmişinizi silerek geçmişe ait herhangi bir iz bırakmayacaksınız.

Arama Geçmişini Silmek İçin

Facebook’un otomatik olarak kaydettiği arama geçmişini silebilmek için öncelikle oturumumuzun açık olması gerekiyor. Sonrasında ekranın sağ üstünde bulunan ”Küçük ok” işaretine tıklayıp ”Hareketler Dökümü” ibaresine tıklıyoruz. Çıkan sayfadaki ”Daha Fazla” ibaresini seçtikten sonra ”Ara” seçeneğine tıklıyoruz ve karşımıza çıkan ”Arama Kayıtlarını Sil” seçeneğini tıklıyoruz. Böylelikle, bu işlem sonrasında arama geçmişi kayıtlarımızı silmiş oluyoruz.

Buradaki arama geçmişinizi sildikten sonra artık bir başka kimse sizin şifreniz ile giriş yapsa dahi arama geçmişinize ulaşamaz. Bu durum için sık sık arama geçmişinizi silmeyi unutmayın ve ayrıca Facebook yeni getirmiş olduğu özelliklere göre artık sıkça arama yapmış olduğumuz kişiler Tanıyor Olabileceğin Kişiler sayfasında çıkmaktadır. Bundan dolayı bu özelliği kullanırken biraz dikkatli olmanız sizler için daha sağlıklı olacak gibi gözükmektedir.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan