Facebook’ta Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Facebook’ta Canlı Yayın Nasıl Yapılır?
Facebook’ta Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Gelişen teknoloji ile ilerleyen sosyal medya programları rakiplerinin önüne geçebilmek için tüm kullanıcılarına çeşitli uygulamalar özelliği sunmaya devam ediyor. Bunlardan biri de son olarak canlı yayın yapma özelliği. Bu sayede bulunduğunuz anlık görüntüleri canlı olarak kişiler ile paylaşabiliyorsunuz. Facebook bu canlı yayın akımına ayak uydurarak artık kendi kullanıcılarının da diğer platformlarda olduğu gibi canlı yayın  yapmasına izin vermektedir. Facebook’un yeni özelliklerinden olan ve günümüzde milyonlarca kişi tarafından kullanılmakta olan Facebook canlı yayın hakkında bugün sizlere bazı bilgiler vereceğiz. Böylelikle sizlerde herkese açık olarak ya da sadece arkadaşlarınızla canlı yayın yaparak onlarla anlık olarak iletişim halinde olabilirsiniz. Peki o halde Facebook’ta canlı yayın nasıl yapılır?

Facebook Canlı Yayın Özelliği

Facebook’ta canlı yayın yapabilmek için akıllı cihazlardan facebook uygulamasına girin. Açılan sayfanızda facebook son güncel halinde ise canlı yayın özelliği otomatik olarak aktifleşmiş olacak. Bu özellik aktifleşmiş ise alt bölümde ‘Yeni! Canlı video kaydet paylaş’ seçeneği karşınıza çıkacak. Devam butonuna basarak paylaşım yapacağınız hedef kitleyi seçin son adımda ‘Canlı videonu açıkla’ kısmına yapacağınız canlı yayının ismini yazıp paylaşım yapabilirsiniz.

Bu süreç sonrasında sizlerin canlı yayın yaptığını gören arkadaşlarınız canlı yayınıza katılarak sizlere yazılı bir şekilde soru sorabilir ve sizlerde onlara canlı yayın üzerinden konuşarak iletişime geçebilirsiniz. Facebook’un bu canlı yayın özelliği sayesinde sizlerde birçok arkadaşınız ile iletişim halinde oldun ve ayrıca Facebook’ta canlı yayın yaparak keyifli dakikalar geçirebilirsiniz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan