Telefonu Uzaktan Nasıl Kilitleyebilirim?

Telefonu Uzaktan Nasıl Kilitleyebilirim?
Telefonu Uzaktan Nasıl Kilitleyebilirim?

Cep telefonları son zamanların en iyi teknolojisiyle yenilenmiş ve birçok yeni özellik yüklenmiştir. Hayatın her alanında kolaylık sunan ve gereksiz birçok dosyayı toplama ve kaydetme özelliği ile iş hayatında da insanların eli ayağı haline gelmiştir. Birden fazla özelliği ile de fiyat konusunda insanların cebini yaksa da yaptığı işler ve sağladığı kolaylıklar ile insanların vazgeçilmezi olmayı başarmıştır. İnsanların banka ve sosyal medya hesapları ve hatta kişisel bilgilerinin de kayıtlı olduğu cep telefonlarının yabancı birinin eline geçmesi durumunda güvenlik açısından sıkıntı olabilir. Kimlik bilgilerine ya da banka ve sosyal medya hesaplarına erişile bilmektedir. Böyle bir durumda insanların başına istenmeyen olaylar gelebilir. Telefonu bir yerde unutma ya da yabancı kişiler tarafından ele geçirilmesi durumunda bilgileri güvence altına almak adına uzaktan, telefonu kontrol edebilme imkânı bulunmaktadır.

Telefonu uzaktan kontrol altına alabilmek için cep telefonu, kullanıcının elindeyken bazı işlemlerin yapılması gerekir. Telefonun uygulamalar kısmından Google ayarları menüsü tıklanarak Android cihaz yöneticisi seçeneği seçilir. Burada telefonu uzaktan kontrol etmek için gerekli seçenekler bulunmaktadır. Uzaktan fabrika ayarlarına sıfırlamaya izin ver ve bu cihazın konumunu uzaktan bul seçenekleri aktif hale getirilerek cep telefonu üzerinden gerekli ayarların tamamlanmış olması sağlanır. Telefon üzerinden yapılan ayarlardan sonra bilgisayar üzerinden de birkaç işlem yapılması gereklidir. Bilgisayardan play. google adresine, telefonun Google hesabı ile giriş yapılması gereklidir. Ekrana gelen sayfadan sağ üst köşede ki ayarlar simgesi tıklanır. Çıkan menüden Andoid Cihaz yöneticisi seçeneği ile ekrana gelen konum belirleme izin sayfası kabul et seçeneği tıklanarak geçilir. Bundan sonra ki işlem için çalınan ya da kaybolan telefonun internet bağlantısının açık olması gereklidir. Ekrana gelen Google haritalardan telefonun bulunduğu konum kolaylıkla tespit edilebilir. Hatta sol üst köşede ki sil butonundan telefonda ki bilgiler silinebilir, zili çaldır butonu ile telefon yüksek sesle çaldırılabilir.

Böylelikle telefonu kaybetme durumunda bilgilerin paylaşılmaması ve istenmeyen olayların yaşanmaması için telefonu uzaktan kontrol ederek tüm bilgiler bu yolla sıfırlanabilir. Telefon sektöründe ki fiyat artışı ile çalıntı haberlerinin sıkla duyulduğu son zamanlarda telefonda ki bilgileri güvence altına almak önemli bir konu haline gelmiştir.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan