İphone 7 Kamera Özellikleri

İphone 7 Kamera Özellikleri
İphone 7 Kamera Özellikleri

Apple markasının yeni gözdesi olarak gösterilen İphone ailesinin 7 serisinin kamera özellikleri bakımından diğer üyelerine açık ara fark attığı ilgililerin gözlerinden kaçmıyor. Apple bu seride, 6 serisinden daha fazla kamera Sensörüne yer veriyor. 4K çekim yapabilen bu seri iki soğuk ton iki sıcak ton olmak üzere toplam 4 adet LED’e yer verildiği flaşla karşımıza çıkıyor.

İphone 7 arka kamerası 12 megapiksel çözünürlükle sunulurken OİS desteği ile görüntülerde titreme gibi görüntü kaymaları da engellemiş oluyor. İphone bu sayede düşük ve kalitesiz ışık koşullarında daha net fotoğraflar çekimlerini sağlamayı garantiliyor. Apple ailesinin bu serisinde ön tarafta f/2.2 lense sahip 7 megapiksel kamera bulunuyor. Böylelikle eski serilerinde arka kameralarında 2.2 lense yer veren Apple, bu seriyle arka kamera özelliklerini ön tarafa çekmiş oluyor. Daha iyi çekimler ve fotoğrafçılık özelliğimizi dışarıya çıkarmamızı sağlıyor. Bu özelliklerin yanı sıra da İphone 7 serisinde geliştirilen batarya sayesinde çekimlerinde ömrü uzuyor.

Kullanıcılar tarafından fazla sevilmeyen dar kamera açısı bu seride ön ve arka kamerada da devam ediyor. İphone 7 serisinde ön ve arka kameralarda açı farklı yok ve ana kamera 29 mm yerine 28 mm kullanılmış, ön kamerada ise 31 mm yerine 32 mm kullanılmıştır.

Fotoğrafçılık özelliğiyle karşımıza çıkan Apple serisinin bu yeni ürünü olan İphone 7 gerek çözünürlük gerek odaklama özellikleriyle kaliteli bir fotoğraf makinası olmaya aday gösteriyor kendini. Bu özellikleriyle epeyce kendinden söz ettirebilen İphone 7 serisinin kameralarında ki bu değişimleri kullanıcılar tarafından tercih edilme sebepleri arasına giriyor. Apple bu değişimleriyle akıllı telefon bulundurmanın yanı sıra ekstra bir elektronik cihaza ihtiyaç özelliğimizi de değişimleriyle yok etmeyi başarıyor.

Apple ’da İphone 7 ile gelen bu ciddi anlamda büyük değişim su altında çekimle devam ediyor. Su altında da 1 metreye kadar çekim özelliği sunan bu cihaz, su altında da aynı kalitede fotoğraf ve 4K çekim yapmayı da garantilemiş oluyor. Daha ülkemize gelmeden bu özellikler baya konuşulan konular listesinde üst sıralarda yer alıyor.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan