Prisma Nedir? Nasıl Kullanılır?

Prisma Nedir? Nasıl Kullanılır?
Prisma Nedir? Nasıl Kullanılır?

Gün geçtikçe cep telefonu kullanımı yaygınlaşmaya devam ediyor. Cep telefonu kullanım yaşı da her geçen gün düşmektedir. Hemen hemen ilkokul çağında ki çocukların elinde cep telefonu görmek mümkün hale gelmiştir. Kullanıcı sayısı arttıkça cep telefonlarına yeni güncellemeler ve uygulamalar gelmektedir. Bu uygulamalardan bazıları insan hayatını kolaylaştırmaya yönelik olurken bazılar ise eğlence ve sosyalleşme adına kullanılmaktadır.

İnsanlar cep telefonunu öncelikle iletişim için kullansa da donanımlı ve akıllı bir cep telefonu aranan özellikler arasında yer almaktadır. Andoid ya da İOS özellikli, yeni uygulamaların yüklenebildiği cep telefonları yüksek fiyat ile satışa sunulsa da alıcısı oldukça fazladır. Cep telefonu kullanıcıları için yüksek kalitede fotoğraf çekimi yapabilen telefonlar özellikle gençlerin beğenisini kazanmaktadır. Günümüzde fotoğraf çekmek, çekilen fotoğraflara efekt yapmak ve fotoğrafları paylaşmak popülerlik bakımından ön planda yer almaktadır.

Son zamanlarda yaygınlaşan prisma adlı uygulama kullanılarak fotoğraflara yapılan değişik efektler ile dikkat çekmektedir. Diğer fotoğraf efekt uygulamalarından farklı olarak prisma, fotoğrafı sanatsal hale getirmektedir. Running in the, gothic, abstract portrait, paper art, wavy, transverse line, coloured sky, getturban, red heat, electiric, tokyo, flame flower, marcus d-lone, roland, femme, roy, caripbean, light summer, mosaic, urban, mononoke, illegalbeauti, discream, we can do it, candy, heisenberg, dreams, curly hair, daryl feril, utnie, tears, montrian, curtain ve composition isimlerinde efektleri olan prisma tablolama, çizim ve mozaik görüntüsüyle dikkatleri çekip kullanıcı sayısını kısa sürede artırmıştır.

App Store ve Google Play ‘dan indirilebilen bu uygulama özellikle gençler tarafından takip edilmektedir. Prisma fotoğraf akımı olarak hayatımıza giren bu uygulama sosyal medyada fazlasıyla karşılaşılmaktadır.

Prisma mobil uygulaması, IOS işletim sistemi ve andoid özellikli cep telefonlarında kullanılabilen ve internet kullanımı gereken bir uygulamadır.  Yüklenen fotoğraf önce prismanın labs sunucusuna yüklenip ardından gerekli efektleme işlemi yapıldıktan fotoğraf ekrana getirilmektedir. 11 Haziran 2016 tarihinde IOS işletim sistemi özellikli cep telefonları için kullanıma hazır hale gelirken, android özellikli telefonlar için uygulama 19 Temmuz 2016 tarihinde deneme sürümü yayınlandı. Daha sonra 24 Temmuz 2016 tarihinde ise Google Play ‘da yüklenmeye hazır hale geldi.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan