Google Duo Nedir, Nasıl Kullanılır?

Google Duo Nedir, Nasıl Kullanılır?
Google Duo Nedir, Nasıl Kullanılır?

Amerika’da Google Play Store ücretsiz uygulamaları arasında birinci sıraya yerleşen Google Duo, Google’ın geliştirdiği görüntülü görüşme uygulaması. Sadece görüntülü arama ve görüşme için geliştirilen Google Duo uygulaması basit ve sade bir uygulama. Gayet stabil çalışan Google Duo uygulamasını kullanmak da çok kolay.

15 Ağustos itibari ile piyasaya çıkan Google Duo görüntülü arama uygulaması olarak zirveye yerleşmiş görünüyor. Google Duo Android ve İos cihazlarda kullanılabiliyor. Uygulamanın en çok dikkat çeken özelliği ise ‘Tık Tık’ özelliği. Bu özellik ile aradığınız kişi aramaya yanıt vermeden sizi ekranda görebiliyor. Tabi bu özelliği isterseniz kullanabilir, isterseniz kapatabilirsiniz.

Google Duo Nasıl Kullanılır?

Google Duo’yu Android ya da İos cihazınıza indiriyorsunuz. Google Duo kullanım koşulları ve izinleri kabul ediyorsunuz. Bu aşamada sms doğrulaması yapılıyor ve rehberinize erişiliyor, rehberiniz listeleniyor. Sonrasında rehberinizden istediğiniz kişiyi seçerek görüntülü arama yapabiliyorsunuz. Google Duo uygulama ekranında Video Görüşmesi seçeneği var. Burayı tıkladığınızda rehberinizdeki kişiler sıralanıyor. Google Duo ile arama yapabilmek için karşı tarafın da uygulamayı yüklemiş olması gerekiyor.

Google Duo ile arama yapabilmek için wifi ya da mobil veri kullanılabilir. Google Duo’yu kullanmak istemiyorsanız, yükledikten sonra silebilirsiniz. Telefon numarasının kaydını iptal et seçeneği ile Google Duo uygulamasını kaldırabilirsiniz. Ayarlar bölümünden kapatma işlemini yaptıktan sonra görüntülü arama yapamazsınız.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan