Wifiye Nasıl Bağlanılır?

Wifiye Nasıl Bağlanılır?
Wifiye Nasıl Bağlanılır?

Telefonlarınızdan veya diğer teknoloji aletlerinden internete erişmek için bir internet sağlayıcısına ihtiyacınız vardır. Bu internet sağlayıcılarından olan Wifi seçeneği oldukça alternatif yollar sunmakta olup bizlere kolaylıkla sağlamaktadır.

Wi-fi, sizin kablosuz olarak internet erişiminize verilen addır. Wi-fi’ ye kişisel bilgisayarınız ile ya da cep telefonunuz ile bağlanma şansınız vardır. Ancak wifiye nasıl bağlanılır bilmiyorsanız, bu yazıyı okuyabilirsiniz.

Eğer wi-fi’ye kişisel telefonunuzdan bağlanacak iseniz, telefonunuzun ayar kısmından wi-fi’yınızı açık konuma getirin. Wi-fi açıldığı an çevrede yakın olan bütün internet bağlantılarını algılayacaktır. Hangi bağlantıya girecekseniz o bağlantıyı seçin. Size bu bağlantının şifresi sorulacak. Bağlanacağınız wi-fi’ yın şifresini öğrenip bu boşluğa şifreyi yazın ve “bağlan” butonuna basın. Eğer doğru ise, hemen şifre doğrulanacak ve internete de bağlanmış olacaksınız.

Eğer kişisel bilgisayarınızı ya da laptopunuzu wi-fi’ ye bağlayacaksanız, bilgisayarınızın sağ alt köşesinde olan işlev kutucuklarında internet erişimi seçeneğini seçin. Bilgisayarınız ilk önce internete bağlı görünmeyecektir. Buraya tıkladığınızda tıpkı telefondaki gibi yakın olan wi-fi ‘ler görünecektir.

Hangisine bağlanmak istiyorsanız onu seçip istenen şifreyi yazın ve wi-fi’ ya bağlanmasını bekleyin. Şifre doğru ise bilgisayarınız da wi-fi sayesinde internet erişimine açık olacaktır. Bir problem varsa internet sağlayıcınız ile irtibat kurun.

Wifi’ye bağlanarak mobil veri paketlerinizin çabuk bitmesini engelleyebilirsiniz, Wifi’ye bağlanmak oldukça kolay olup sizler için en iyi internet sağlayıcılarındandır.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan