E-Devlet Şifresini Kaybettim Ne Yapabilirim?

E-Devlet Şifresini Kaybettim Ne Yapabilirim?
E-Devlet Şifresini Kaybettim Ne Yapabilirim?

İnternet dünyasında, insanların kullanabilecekleri sayısız imkan ve fırsat bulunmaktadır. Bunlardan birisi de, artık devlet işlerini de yavaş yavaş internete taşımamızla birlikte, E-Devlet imkanlarıdır. E-Devlet üzerinden, dilediğiniz gibi devlet kurumlarına ulaşabilir, istediğiniz her türlü sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Daha güvenli ve daha hızlı biçimde ulaşabileceğiniz çözümlere, kurumlara da E-Devlet şifreniz sayesinde erişebilirsiniz. Daha önce hiç şifre almadıysanız, E-Devlet şifresi için en yakın PTT şubesinden bir şifre talep edebilirsiniz. Bu şifreyle birlikte, kendi mail ve telefon numaranızı da tanımlamanızla birlikte, tüm işlemlerinizi halledebilirsiniz. Fakat E-Devlet Şifremi Kaybettim Ne Yapabilirim gibi bir soruya da, iki şekilde cevap verebiliriz.

İlk olarak, telefon numaranız ve mail adresiniz ayrı ise; tekrar PTT şubesine gitmeden, şifremi unuttum bölümünden sorunsuzca istenilen bilgileri girip, telefonunuzdan da onay kodunu aldıktan sonra, yeni şifrenizi girebilirsiniz.

Fakat telefon numarası ve mail adresinin değiştiği durumlarda, E-Devlet şifrenize kavuşmak için ilk bölüme dönüş yaparak, yani PTT şubesine başvurmanız gerekecektir. Dilediğiniz tüm işlemlerde hız ve güven katacak olan bu işlemle birlikte, kendinizi oldukça sağlıklı biçimde iletişim halinde tutabilirsiniz. E-Devlet şifresini kaybettikten sonra, bu işlemlerle birlikte, dilediğiniz zamanlarda tekrar şifrenize kavuşabilirsiniz. Ayrıca aklınıza gelecek tüm sorulara ve sorunlara cevap bulabilmeniz için, 160 numarasını aramanız yeterli olacaktır. E-Devlet ile ilgili her türlü işlemi ve sorunuzu yönelteceğiniz bu çağrı hattıyla da, problemsiz işlemler yapabilirsiniz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan