Gmail Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Gmail Şifresi Nasıl Değiştirilir?
Gmail Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Gmail birçok uygulamaya erişimi sağlamak ve bilgilerinizi kalıcı bir hale getirmek için kullanılmaktadır. Bazı aksiliklerle karşılaşıldıktan sonra şifrenizi kaybedebilir ya da unutabilirsiniz. Gmail sifre degistirme ya da sıfırlama işlemi ile size ait olan hesabınızı yeniden kullanmaya başlayabilirsiniz. Gmail sifre degistirme işlemini yapabilmek için ilk olarak hesabın adlı yerde oturum açmanız gerekmektedir. Oturum açma ve güvenlik kısmından Google üzerinden hesabına giriş yapın ve güvenlik ayarlarına giriş yapın daha sonra şifrenizi değiştirin. Eğer android cihaz kullanıyorsanız (5.1 ve üstü yeni güncellemeye sahip) ve şifrenizi yeni değiştirdiyseniz telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürme işlemi yapmak istediğinizde 24 saat geçmesi gerekmektedir.

Gmail şifre sıfırlama işlemi yapabilmek için ise hesap desteği sitesine giriş yapın ve size ait olan gmail hesabınıza girin en son hatırladığınız şifreyi yazdıktan sonra orada size yöneltilen bütün sorulara cevaplarını veriniz. Siz olduğunu anlayabilmek için e posta adresinize bir bildirim gelecektir bütün bunları yaptıktan sonra hesabınıza erişimini sağlayabilirsiniz. Kullanacağınız bu hesap için daha önce hiç kullanmadığımız güçlü bir şifre oluşturmanız gerekmektedir. Bu söylenilenleri yaptıktan sonra hala sorun yaşıyorsanız daha fazla yardım alarak sorunu çözebilirsiniz.

Gmail Şifre Değiştirmek

Hesap güvenliğiniz için mutlaka sık sık şifrelerinizi güncelleyiniz, bunun için gmail şifre değiştirme işlemini başlatabilmek adına. accounts.google.com adresine giderek buradaki Güvenlik kısmından gmail şifre değiştirme işlemini rahatlıkla yapabilirsiniz.

Gmail Hesabımı Neden Kimseyle Paylaşmamalıyım?

Android kullanıcılarının vazgeçilmezi olan Gmail ile artık mail almak ve mail göndermek oldukça kolay bir hale geldi. Peki, Google’un sunmuş olduğu gmail hesabımızı neden kimseyle paylaşmamalıyız? Ne gibi sorunları beraberinde getirebilir? İlk etapta Gmail hesabınız bir telefona kayıtlı ise o telefonda yaptığınız birçok işlem kayıt altına tutulmaktadır, mesela galerinizin senktronizesine izin verdiyseniz galeride bulunan bütün fotoğraflarınız Google tarafından yedeklenmektedir. Ve bir kişi de sizlerin gmail hesabını biliyor ise bu durum karşısında galerinizde yer alan bütün fotoğraflarınıza erişebilir. Bunun haricinde internette yapmış olduğunuz arama geçmişinize de erişebilir, hesap güvenliğiniz ve kişisel güvenliğiniz için mutlaka şifrelerinizi kimseler ile paylaşmamaya özen gösterin.

​​​​

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan