Instagram’da “#tbt” Hashtagın Anlamı Nedir?

Instagram’da “#tbt” Hashtagın Anlamı Nedir?
Instagram’da “#tbt” Hashtagın Anlamı Nedir?

Instagram uygulamasıyla arkadaşlarımızın ve sevdiğimiz kişilerin nerede hangi fotoğraflar çekildiği konusunda bilgilere ulaşabiliriz. Yine Instagram uygulaması sayesinde arkadaşlarımızın o gün için ne giyindiği konusunda da bilgilere erişebiliriz. Bunun haricinde günümüzde ünlü olan kişilerin ne yaptığı konusunda da bilgilere televizyonlardan daha hızlı bir şekilde öğrenebiliriz. Instagram’da bir çok kişiyi takip ederek onların o gün için neler yaptığını öğrenebiliriz. Peki sizlerde Instagram kullanıyorsanız kimi zaman dikkat etmiş olduğunuz konulardan olan  #tbt olayları ile sıkça karşılaşıyorsunuzdur. Instagram’da yer alan bu #tbt işaretinin anlamı nedir ne işe yarar?

Instagram’da son dönemler de pek çok kişi #tbt tagını kullanmakta. Peki, #tbt ne anlama gelmekte? Bu süreç zarfında tam anlamıyla bilgi almanızı sağlamak ve konulara dair fikir alışverişlerini değerlendirmek açısından sizleri bu konuyla alakalı bilgilendirmekteyiz. #TBT tagı, #throwbackthursday anlamına gelmektedir. Bu da geçmişe dair bir paylaşım yapıldığı zaman sizlerin bu tagı kullanarak, “fotoğrafın geçmişe ait” olduğunu anlatmak için yeterli bir yoldur. Günümüzde de birçok kişi bu tagı yanlış anlamları ile kullanmakta. Bu yüzden de konuya ilişkin fikir alma durumlarında ciddi anlamda sıkıntı yaşama durumları da söz konusu olabiliyor. Sizleri bilgilendirmek ve sosyal ağlarla alakalı tüm merak edilenleri cevaplamamız adına bizleri takip etmeyi ihmal etmeyin.

Arada bir geçmişi insanlara hatırlatmak iyi gelecektir sizlerde sürekli olarak geçmişi araştırmayı ve bunu paylaşmayı unutmayın.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan