Instagram Hesap Silme & Dondurma İşlemi

Instagram Hesap Silme & Dondurma İşlemi
Instagram Hesap Silme & Dondurma İşlemi

Instagram uygulaması artık kendi kullanıcılarına bir çok imkanlar sunmaktadır, her geçen daha fazla özellik eklenmekte olan Instagram’da yeni gelen imkanlardan olan hesap dondurma seçeneği ile sizlerde Instagram hesabınızı dondurarak kolaylıkla bir süre Instagram uygulamasına ara verebilir ve daha sonrasında Instagram kullanmaya devam edebilirsiniz. İnstagram hesabınızı dondurmak için bilgisayardan giriş yapmanız gerekiyor. Çünkü İnstagram’ın mobil uygulamalarından İnstagram üyeliği dondurulamıyor. Geri açmak içinse yalnızca telefondan giriş yapabilirsiniz, geri açarken de bilgisayardan giriş yapamıyorsunuz tıpkı üye olurken bilgisayardan üye olunamadığı gibi. Hesabın nasıl dondurulacağına gelirsek, öncelikle İnstagram hesabınıza bilgisayardan giriş yapmalısınız. Giriş yaptıktan sonra ana sayfanıza yönlendirileceksiniz. Bu sayfanın sağ üstünde soldan sağa doğru bir pusula ,bir kalp ve bir insanın bel üstünün kabaca çizilmiş hali duruyor. Buradaki insan resmi profil anlamına geliyor. Bu insan resmine tıklayacağız ve bu bizi profilimize yönlendirecek.

Profile geldikten sonra ise “profili düzenle” yazan kutucuğa tıklayacağız. Daha sonra karşımız bilgilerimizin bulunduğu bir ekran gelecek. Sayfayı aşağı doğru kaydırınca en altta “hesabımı geçici olarak kapat” seçeneğini göreceksiniz. Buna tıkladıktan sonra hesabınızı dondurabilirsiniz. Bilgisayarınız  yoksa ve İnstagram hesabınızı silmek istiyorsanız ise telefonunuzdan Instagram’a bir tarayıcı yardımı ile girip “masaüstü sitesi iste” seçeneğine tıklayıp bilgisayardaki ile  aynı işlemleri yaparak hesabınızı dondurabilirsiniz. Eğer ki Instagram hesabını tekrardan aktif etmek istiyorsanız 2 saat sonra tekrardan Instagram hesabınıza giriş yapmanız yeterli olacaktır.

Instagram Hesabımı Nasıl Silebilirim?

Instagram hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz, bunun için yine yukarıda bahsettiğim gibi bir tarayıcıdan destek almanız yeterli olacaktır. İlk olarak telefonunuzdan herhangi bir masaüstü desteği olan bir tarayıcı açınız ve ardından sağ üst köşedeki üç nokta işaretine dokunarak buradan Masaüstü görünümü iste seçeneğine dokunun ve daha sonrasında https://instagram.com/accounts/remove/request/permanent/ adresine giderek buradan Instagram hesap bilgileriniz ile giriş yapın karşınıza çıkan seçenekler arasından Instagram hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan