Instagram Mesajı Geri Alınca Bildirim Gider Mi?

Instagram Mesajı Geri Alınca Bildirim Gider Mi?
Instagram Mesajı Geri Alınca Bildirim Gider Mi?

Instagram uygulaması bizleri eklemiş olduğu yeni özellikler ve yeni gelen güncellemeler ile şaşırtmaya devam ediyor, Instagram uygulamasında gelen son mesajlardan olan giden mesajı silme yeniliği ile sizlerde daha önceden göndermiş olduğunuz mesajları karşı taraf okumadan karşı tarafın kutusundan kaldırabilir ve mesajınızı silebilirsiniz. Lakin bu durum karşısında akıllarda yer alan karşı taraftaki mesajları sildikten sonra yine de bildirim gider mi? Sorusunun cevabını vermek isterim.

Instagram’ın sürekli güncellemeler getirmesiyle birlikte DM uygulamasını yani Direct Message özelliğini getirmişti. İstediğiniz kişilere DM bölümünden mesaj yazabiliyordunuz.

DM olarak mesaj geldikten sonra karşınıza 2 seçenek çıkıyor. Yanıtla ve geri çevir. Gelen mesajı cevaplamak veya o kullanıcı ile tanışmak istemiyorsanız geri çevir seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır.

Peki, geri çevir seçeneğini kullandığınız zaman karşı tarafa bildirim gidiyor mu? Gelen mesajı geri çevir yaptığınız takdirde karşı tarafa mesajınız geri çevrildi tarzında herhangi bir bildirim gitmiyor. Fakat DM mesajlarında mesajı açıp okuduğunuzda karşı tarafa görüldü bildirimi gidiyor. Eğer mesajı okuyup da geri çevirirseniz karşı taraf mesajı açıp okuduğunuzu anlayacaktır.

Bu durum karşısında karşı tarafa, mesajını geri çevirmiş olduğunuz kişiye herhangi bir şekilde bildirim gitmeyecektir. Instagram uygulamasında mesajlara izin verdiğiniz zaman karşı taraf ile konuşmaya ve karşı taraf size her mesaj gönderdiğinde gelen kutusuna düşmesine neden olacaktır.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan