Instagram Fotoğrafları Yoruma Nasıl Kapatılır?

Instagram Fotoğrafları Yoruma Nasıl Kapatılır?
Instagram Fotoğrafları Yoruma Nasıl Kapatılır?

2019 yılında gelen özelliklerinden biri olan son görülme özelliği Instagram uygulamasında büyük bir tepkilere neden oldu. Bununla beraber daha önceden gelen özelliklerden biri olan Instagram yorumları kapatma özelliği sayesinde artık paylamış olduğumuz bir videoyu ya da fotoğrafa birilerin yorum yapmasını engelleyebilmekteyiz. Instagram yorumları kapatmak için tek yapmanız gereken paylaşmış olduğunuz gönderinin seçeneklerini kullanarak bu seçenekler arasından yorumları devre dışı bırak özelliğini aktif hale getirmeniz gerekmektedir. Instagram’da fotoğrafları yorumlara kapatmak için bu işlemleri tek tek uyarlamanız gerekmektedir, yani sizin 1500 tane fotoğrafınız var ise 1500 adet fotoğrafta tek tek uyarlamanız gerekecektir.

Instagram yorumlara kapatmak için hangi gönderiyi kapamak istiyorsanız ilk olarak o gönderinin üzerinde yer alan üç nokta işaretine dokunun. Çıkan seçenekler arasında yorumlara kapat özelliğini seçin. Bütün işlem bu kadar.

Instagram’da Yorumlar Nasıl Kapatılır?

Instagram da yorum yapma kısımlarında, profil gizliliği olmayan hesaplar, takip etmeyen kişiler tarafından da yorum alabiliyor. Özellikle hesaba farklı, argo kelime içerikli yapılan yorumlarda, yoruma kapatma kısıtı getirilmesin diye, filtreleme uygulaması öncelikte sunulmuştur. Fotoğrafların altına, argo kelime, karşılıklı takip gibi yazılar yazan kişiler genellikle spam uygulamasına düşmüş ve yorumları geçersiz sayılmıştır.Tam olarak bu sorunların önüne geçebilmek için kesim çözüm olarak en etkili yöntem yorum kapatma çaresi olmaktadır. Instagram yorumları kapatma aşamaları, kişilerin şahsi profillerinden sağ üst köşede bulunan profil ayarlarından, hesaplar menüsünün altında yer alan ayarlar seçeneği ile gerçekleştirmek mümkün. Yorumlar kısmından hesaptaki bütün fotoğrafları kısa yoldan yoruma kapatılabilir.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan