Instagram’da Mesaj Nasıl Silinir?

Instagram’da Mesaj Nasıl Silinir?
Instagram’da Mesaj Nasıl Silinir?

Instagram uygulamasında son gelen güncellemeler sayesinde daha kullanışlı olmuş durumdadır, eğer ki sizlerde aktif bir şekilde Instagram kullanıyorsanız yeni gelen özelliklerden biri olan giden mesajı kalıcı olarak silme işlemi sayesinde sizlerde Instagram’da göndermiş olduğunuz mesajı karşı taraf görmeden silebilirsiniz. Nasıl mı? Bunun için biraz fedakar olmanız gerekmektedir, yani göndermiş olduğunuz mesaj karşı taraf görmeden silebilmek için karşı taraftaki kişiyi engellemeniz en doğru seçenek olacaktır. Instagram uygulamasında son gelen güncellemelerden olan Instagram mesaj silme olayı şuana kadar yoktu. İlk zamanlarda geçerli olan sistem ortalama olarak 2 yıl kadar pasif haldeyken son gelen güncellemelerden sonra artık Instagram’da karşı tarafında mesajını silebilmekteyiz.

Eğer ki sizde göndermiş olduğunuz mesajların karşı tarafın gelen kutusundan silinmesini istiyorsanız o kişiyi engellemeniz durumunda mesajınız karşı tarafın kutusundan silinecektir ve karşı taraf almış olduğu mesajı gelen kutusunda göremeyecektir. Bir çok kişinin istediği özelliklerden olan mesaj silme olayında da dikkat etmeniz gereken birkaç detay da mevcut, gelin sizlerin kurtarıcısı olalım ve Instagram’da mesaj silme olayı hakkında daha fazla ayrıntı verelim.

Instagram Mesaj Silme İşlemi Nasıl Gerçekleşir?

Bildiğiniz üzerine Instagram uygulamasında 2014 yılının ortalarında DM sistemi aktif olmuştu, yani Instagram kullanıcıları artık Instagram üzerinden DM (özel mesaj) alabiliyor ve gönderebiliyordu. Bu yenilik birçok kişiyi sevindirmiş durumda iken DM sisteminin aktif olduktan sonra sizin gelen kutusundaki mesajı sildikten sonra otomatik olarak karşı tarafın kutusunda da yer alan konuşma siliniyordu. Bu işlem Instagram kullanıcıları tarafından şikayet edildiğinden dolayı gelişen Instagram uygulamasında artık mesajlar Facebook, WhatsApp’ta olduğu gibi kişilerin gelen kutusunda karşı taraf silse dahi durmaya başlamıştı. Yani kişilerin gelen kutusuna bir başka kimse müdahale edemiyordu. Artık bu durum sayesinde Instagram’da bir kişiyi engelleyince otomatik olarak o kişiyle olan konuşmalarınız kalıcı olarak silinebilmektedir.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan