Instagram Gönderi Linki Nasıl Alınır?

Instagram Gönderi Linki Nasıl Alınır?
Instagram Gönderi Linki Nasıl Alınır?

Instagram uygulamasının bilinmeyen özelliklerinden biri olan gönderinin adresini kopyalama sayesinde sizlerde Instagram kullanmayan bir arkadaşınızla Instagram da gördüğünüz bir gönderiyi paylaşabilirsiniz. 2017 yılında hemen hemen herkesin kullandığı Instagram uygulamasında bir başka kişiyle gönderi paylaşabilmek için sizlerde ilk olarak hangi gönderiyi paylaşacaksanız o gönderiyi bulunuz. Gönderiyi bulduktan sonra sağ üst köşede üç nokta işaretine dokunun ve ardından burada çıkacak olan seçenekler arasında paylaşım adresini kopyala işaretine dokunun. Otomatik olarak o gönderinin Instagram paylaşma linkini paylaştığını kopyalamış olacaksınız ve böylelikle hangi arkadaşlarınızla paylaşacaksanız o arkadaşınıza kopyalamış olduğunuz linki yapıştırıp gönderebilirsiniz.

Instagram’da genellikle birçok gönderi de bulunmakta olan bu özellik bazı gönderiler de bulunmamaktadır bunun sebebi ise o gönderinin herkese açık olmamasından kaynaklanmaktadır. Instagram da bir kişinin gönderinin adresini kopyalayabilmek için o gönderinin herkese açık olması gerekmektedir. Instagram da herhangi bir gönderiyi sorunsuz olarak paylaşabilmek adına gönderiyi paylaşan kişinin profili herkese açık olması ve erişebilir olması gerekmektedir.

Instagram’da Gönderinin Adresini Nasıl Kopyalayabilirim?

İnstagram hesabınızda başka bir kullanıcının paylaştığı gönderinin linkini almak oldukça kolay bir işlemdir. Bu işlemi gerçekleştirmek için öncelikle instagrama kayıtlı olduğunuz e-posta adresi ve şifre ile giriş yapınız. Ardından linkini almak istediğiniz gönderiyi açınız. Gönderinin üzerinde sağ tarafında bulunan üç nokta işaretine tıklayınız. Orta yazan seçenekler arasından ‘paylaşım URL’sini kopyala’ yazan seçeneği tıklayarak, kullanıcının gönderisinin linkini kopyalamış olacaksınız. İstediğiniz alana yapıştırarak gönderebilir ya da kullanabilirsiniz.

Gönderi Linkini Alabilmenin İlk Şartı

İnstagram hesabınızda başka bir kullanıcı tarafından paylaşılan gönderinin linkini alabilmeniz için öncelikle gönderiyi paylaşan kullanıcının hesabının gizli olmaması gerekmektedir. Yani hesabını herkese açık kullanıyorsa gönderinin linki alınabilir aksi halde bu mümkün değildir.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan