Instagram Gizli Profil Nasıl Ayarlanır?

Instagram Gizli Profil Nasıl Ayarlanır?
Instagram Gizli Profil Nasıl Ayarlanır?

2014 yılından itibaren bizlerin bir parçası olmuş olan Instagram’ın bir özelliği olan gizli profil özelliği sayesinde sizlerde kişisel bilgilerinizin bir kısmını yabancılardan koruyun. Instagram’ın gizli profil özelliğini sizlerde kullanmak istiyorsanız bunun için sadece bir işlem yaparak Instagram profilinizi gizli yapabilirsiniz. Instagram profilinizi gizli yaptıktan sonra bundan sonra sizleri takip etmeyen kişiler sizlerin asla paylamış olduğunuz fotoğraflara erişemez ve böylelikle hesabınız dışarıya karşı gizli kalmış olur. O halde Instagram’da profili gizli yapabilmek için ne yapılmalıdır?

Instagram’da Profil Nasıl Gizlenir?

İnstagram, mobil cihazlara bağlı hizmet olmasından dolayı birçok işlemleri mobil cihazlar yardımı ile yapılması gerekmektedir. Hesap gizliliği de bunların arasında yer almaktadır. Aktif instagram hesabınızdaki resimleri sadece takipçileriniz görsün istiyorsanız, mobil uygulamalardaki ayarlara girip oradan hesap gizliliğini aktif edebilir ya da tam tersi gizlilikten kaldırabilirsiniz. İlk olarak mobil cihazınızdan instagram uygulamasını açmanız gerekmektedir. En alt köşede yer alan, sizleri profilinize götüren simgeye tıklayarak geçiş yapıyorsunuz. Bu işlemin hemen ardından en üstte ve sağ tarafta yer alan 3 nokta bulunmaktadır.

Orada bulunan 3 noktaya geçiş yaptıktan hemen sonra karşınıza çıkan Gizli Hesap başlığına dokunarak hesabınızı gizleyebilirsiniz. Oldukça kolay yöntemi olmaktadır. Hesaba gizleme işlemleri yapıldıktan sonra sadece takipçileriniz görecektir.

Siz değerli Instagram kullanıcıları bu adımları takip ederek kısa sürede profilinizi dışarıya karşı kapatabilir ve kısa sürede başkaların profiliniz erişmemesini sağlayabilirsiniz. Tekrardan profilinizi herkese açık yapmak istiyorsanız yukarıda paylamış olduğumuz adımları takip ederek tekrardan profilinizin herkese açık olmasını sağlayabilirsiniz.

Instagram Profil Gizlilik Hakkında Bilinmesi Gerekenler

  • Instagram profilinizi gizli yaptığınızda fotoğraflarınız ve diğer paylaştığınız gönderiler gözükmez.
  • Instagram hikayenizi kimseler göremez.
  • Sizi takip etmeyenler duvarınıza erişemez ve böylelikle paylaştıklarınıza yorum yapamaz, şikayet edemez.
Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan