Avea’da Lira Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Avea’da Lira Paylaşımı Nasıl Yapılır?
Avea’da Lira Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Günümüzün iletişim operatörlerinden biri olan Avea operatörü bilindiği üzerine artık adını değiştirerek Türk Telekom olarak operatör hizmeti vermektedir. Kısa süre içerisinde büyük bir alt yapı çalışması ile birlikte daha kaliteli hizmet vermekte olan Avea operatöründe bugün sizlere lira paylaşımı nasıl yapılır konusunda bazı bilgiler vereceğim. Böylelikle artık sizlerde başkalarından lira isteyebilecek veya lira paylaşımında bulunabileceksiniz. Peki, Avea’da lira paylaşımı nasıl yapılır? Avea’nın LiraPaylaş servisi aracılığı ile Avea(Türk Telekom)  GSM numarası sahibi bir aile üyenizden, arkadaşınızdan veyahut bir yakınınızdan lira transfer etmelerini isteyebilirsiniz, siz istemeden herhangi bir yakınınızda lira paylaşımı yapabilir. Sizin bilginiz ya da isteğiniz dâhilinde gerçekleşen bu lira transferi anında cebinize yüklenecektir. Başka bir operatörden lira transferi yapamazsınız.

Avea kullanıcıları diledikleri anda, diledikleri saatte hattını LİRAPAYLAŞ servisine açabilirler. Bunun için, SMS veyahut *100# servisi üzerinden açma kapama işlemi yapabilirsiniz. Lira servisini SMS aracılığı ile açmak için ACIK yazıp 9235’e göndermeniz yeterlidir. Kapatmak içinde izleyeceğiniz yol bu yolla benzerdir. KAPALI yazıp 9235’e göndermeniz lira paylaşımını kapatmaya yarayacaktır. Sizlerde bu şekilde basit bir yoldan Avea’da lira paylaşımında bulunabilir ve birçok arkadaşınızla etkileşim içerisinde olabilirsiniz. Ayrıca Lira detaylarınızı daha iyi bir şekilde görüntülemek istiyorsanız sizlerde Online İşlemler uygulamasına giriş yaparak buradan birçok lira işlem kayıtlarınızı görüntüleyebilir ve hattınızda mevcut olan TL’lerin nereye gittiğine dair birçok bilgiye sahip olabilirsiniz.

Ayrıca faturasız kullanıcılar Lira paylaşımını turktelekom.com.tr adresi üzerinden rahatlıkla yapabilir ve ayrıca Türk Telekom operatörünün yeni uygulaması olmakta olan Online İşlemler uygulamasında da lira paylaşımı yapmayı deneyebilirler. Avea lira paylaşımı hakkında merak ettiğiniz konuları bizlere ileterek kısa sürede çözümlere ulaşabilirsiniz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan