Türk Telekom Wifi Şifresi Değiştirme

Türk Telekom Wifi Şifresi Değiştirme
Türk Telekom Wifi Şifresi Değiştirme

Günümüzün internet sağlayıcılarından biri olan ve ülkemizin internet alt yapısını sağlamakta olan Türk Telekom’un sunmuş olduğu bir diğer hizmetlerden biri olan Türk Telekom Wifi hakkında bugün sizlere nasıl şifre değiştireceğinize dair kısa bilgi vermek isterim. İlk olarak herkesin bilmesi gereken Wifi şifresinin ne olduğunu açıklamak isterim. Wifi şifresi nedir?

Wifi şifresi, internet kullanıcılarının şahsi internetini herhangi bir başka kişi tarafından izinsiz kullanımını önlemek amacıyla yapılan bir güvenliktir. Şifreler harf ve sayılarla veya özel kelimelerle oluşturulabilir. Wifi şifreleme internet kullanımında en güvenilir yöntemlerden birisidir.

Türk telekom wifi şifresi değiştirme

Wifi şifresi oluşturulurken dikkat edilmesi gereken en önemli bir husus, wifi şifresinin zor olmasıdır. Böylelikle istenmeyen kullanıcılar wifi ağına bağlanmamış olurlar. Türk telekom marka wifinin şifresini değiştirmek için ilk olarak herhangi bir internet tarayıcısı üzerinden yukarıda bulunan site adresi link paneline 192.168.1.1 yazıp enter tuşuna basılması gerekmektedir. Ardından açılan sayfada kullanıcı adı ve şifre istenmektedir. Kullanıcı adı ve şifre Türk Telekom tarafından otomatik oluşturulmuştur. Kullanıcı adı kısmına küçük harfler ile admin, Şifre bölümüne ise yine küçük harflerle turktelekom yazılmalıdır. Ardından açılan sayfada yeni bir şifre oluşturmalıdır. Yeni şifreyi oluşturduktan sonra modemin arayüz sayfası açılmaktadır. Sol tarafta bulunan kablosuz bölümüne tıklanmalıdır. Ardından alt kategori olarak açılan sayfalarda, kablosuz güvenliği kısmına tıklanmalıdır. Açılan sayfada kablosuz şifre yazılan bölüme fare ile tıklayıp, yeni şifre oraya girilmelidir. Daha sonra kaydet butonuna tıklayıp, bir süre beklenmelidir. Ardından bu sayfadan çıkış yapıp, yeni şifre ile internete girilebilir.

  1. Wifi güvenliğiniz için mutlaka şifrenizi uzun ve kimsenin tahmin edemeyeceği şekilde oluşturunuz.
  2. Şifreniz de mümkünse (+ * /) gibi karakterler kullanmaya özen gösteriniz.
  3. Şifreniz wifi adınız ile aynı olmamasına özen gösterin.
  4. Gece vakti mutlaka wifinizi kapatınız.
Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan

huseyin - 13 Mayıs 2019 - 22:03

Sifre deyisme