Aveadan Turkcelle Geçiş Kaç Gün Sürer?

Aveadan Turkcelle Geçiş Kaç Gün Sürer?
Aveadan Turkcelle Geçiş Kaç Gün Sürer?

Günümüzün en fazla kullanılan seçeneklerinden biri olan operatör değiştirme seçeneğinde bugün sizlere merak ettiğiniz konulardan olan Avea’dan Turkcell’e geçiş kaç gün sürer sorusu ile operatör değiştirme nasıl olur sorularının cevabını vereceğim. Böylelikle sizlerde operatör değiştirirken bilmeniz gerekenler konusunda bilgi sahibi olabileceksiniz.  İlk etapta operatör değiştirme nasıl olur? Öncelikle kullanmış olduğunuz operatörün herhangi bir bayisine gidip şikayetinizi dile getireceksiniz. Ardından geçmek istediğiniz operatörün bayisinden hattınızı değiştirmek istediğinizi ve kendileri ile çalışmak istediğinizi söyleyeceksiniz. Görevliler sizlerden bir kaç forum doldurmanızı isteyecektir. Forumları doldurduktan sonra geçmek istediğiniz paketleri ve avantajlarınızı sizlere sunacaklardır. Bu arada not geçeyim hat değiştirdiğiniz zaman şirketler sizlere, aktif kullanıcılarından daha çok ayrıcalık tanımaktadır. Ardından imza işlemlerinizi hallediyorsunuz. Sizlerden adınıza kayıtlı bir fatura istiyorlar. Faturayı verdikten sonra sizlere hattınızı veriyorlar.

Turkcell’e Geçiş Kaç Gün Sürer?

Hattınız 3-7 iş günü arasında açılıyor. Fakat beklemek istemeyen kullanıcılar defalarca operatörü aramaktadır. Bazen hafta sonu yapılan işlemler işleme koyulmadığı için uzun sürebilir. Hattınızın açılması tamamen şirketlerin işlem sırasına göre ilerlemektedir. Sizlerin herhangi bir önceliğiniz yoktur. O yüzden 3-7 gün arasında açılmaktadır. Hattınızın açıldığını öğrenmek için telefonunuzu açıp kapatmak gerekiyor. Çünkü uçak moduna alıp, geri açarsanız hattı tanımıyor telefon ve servis yok yazıyor. 3 gün dolduğu zaman günde 1-2 kez telefonunuzu açıp kapatın. Maksimum 7 gün içinde açılmış olacaktır.

Sizlerde bu durum doğrultusunda operatör değiştirme işleminizi yani numara taşıma işleminizi başarılı bir şekilde gerçekleştirebilir ve operatör değiştirme işleminizi başarılı bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Operatör değiştirme, numara taşıma hakkında merak ettiğiniz konular neler ise bizlere bu konuları alt kısımlardan bildirmeyi unutmayınız.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan