Dekorasyon Yaparken Bilmeniz Gerekenler

Dekorasyon Yaparken Bilmeniz Gerekenler
Dekorasyon Yaparken Bilmeniz Gerekenler

Gerek ev dekorasyonlarında gerek ofis dekorasyonlarında ve hatta hastane dekorasyonlarında dahi bilinmesi gereken hileler mevcuttur. Bazen çok küçük dokunuşlar dahi dekorasyonlarda farklı bir hava yaratmaktadır. O halde sizler de Dekorasyon Yaparken Bilmeniz Gerekenler kapsamında ipuçlarına ve püf noktalara değinirseniz, harika dekorlar elde edebilirsiniz.

Kullanmadığınız Her şeyi Atın

Dekorasyonlarda, güzel ve etkileyici görünümler elde etmek istiyorsanız, fazlalık olan ve özellikle de kullanmadığınız her eşyayı, aksesuarı uzaklaştırmanızda fayda var. Elbette her şeyi atmak, kurtulmak zorunda değilsiniz. Ancak bariz bir şekilde kullanılmayan ve fazladan yer kaplayan komodinlerden, sehpalardan ya da aksesuarlardan kurtularak, dekorasyonunuza ferahlık sağlarsınız.

Mutlaka Fotoğraflar Kullanın

Dekorasyon denilince akla her zaman gelen ilk aksesuarlar, çerçeveli fotoğraflardır. İster yatak odası dekorasyonlarınızda ister oturma odası ya da misafir odası dekorasyonlarınızda isterseniz de çocuk odası dekorasyonlarınızda, mutlaka bir iki adet çerçeveli fotoğraf kullanmalısınız. Fotoğraflar hem en önemli anıları hatırlatmakta hem de görünüm açısından hiç eskimeyen bir moda sunmaktadırlar.

Raflar Kullanın

Kitaplar bir dekorasyon mekânında olmazsa olmaz varlıklardır. Sizin de en iyi arkadaşlarınız kitaplarınızsa ve onlardan ayrı bir dekorasyon düşünemiyorsanız, uzun ince raflar ile dekorasyonunuza farklılık katabilirsiniz. Dekor renklerinize uyum sağlayan bu raflar, neredeyse mekânlar içerisinde yok gibi olacaklardır. Fazladan yer kaplamazlar ve şıklık için uygundurlar.

Avizelerinizde Sim Kullanın

Avize ve abajurlarınızın içerisine, kendi el becerileriniz ile farklı süslemeler ve simler ekleyebilirsiniz. Etrafta çok daha nezih ve hoş bir görüntü yakalayabileceksiniz. Dekorasyonlarda seçilen abajurlar ve avizeler oldukça fazla önem taşımaktadır. Bu açıdan baktığınızda da kendi tercihinize göre renklerde simler seçerek, boyamalar yapabilirsiniz.

ŞÖMİNELERİ SÜSLEYİN

Evinizde artık kullanmadığınız ancak kaldırmaya da kıyamadığınız bir şömineniz varsa, bunu oldukça iyi bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Şöminenizin içerisine, mumlar ya da şamdanlıklar yerleştirerek, geceleri ışıl ışıl yanan bir mekân elde edebilirsiniz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan