4.5G Nedir?

4.5G Nedir?
4.5G Nedir?

4.5G internet teknolojisi şu an yaygın olarak kullanılan 3G teknolojisinin çok daha güçlü ve çok daha hızlı versiyonudur. 4ç5G hızı ile internet kullanan kullanıcılar 3G kullanıcılarına göre 10 kat daha hızlı indirme yapabilir, video izleyebilir ve yükleme yapabilirler. 4.5G teknolojisini kullanabilmek için 2 adıma uymak gerekiyor. Bunlardan ilki telefonun 4.5G teknolojisine uyumlu olması. Kullanıcılar telefonlarının 4.5 G teknolojisine uygun olup olmadığını operatörlerini arayarak da öğrenebilirler. Telefonu 4.5 G teknolojisine uygun olmayan kişiler ne yazık ki bu internet hızından yararlanma imkânına sahip değil. Bir diğer 4.5G bağlanma adımı ise SIM kartın 4.5 G teknolojisine uygun hale gelmiş olması.

Eğer kullanıcıların SIM kartı da bu teknolojiye uygun değil ise 4.5 G kullanamazlar. Ancak bu çözümü telefon problemine göre çok daha basit olan bir adım. SIM kartı 4.5 G teknolojisine uygun olmayan kullanıcılar operatörlerinden 4.5 G uyumlu bir SIM kart isteyebilirler. Tüm operatörler SIM kartları 4ç5 G ile uyumlu şekilde ücretsiz olarak değiştirmektedir. 4.5 G teknolojisinin ulaştığı en yüksek hız 450 mbps’dir. Ancak 4ç5 G teknolojisine geçen her kullanıcı bundan faydalanamamaktadır. Bunun sebebi her kullanıcının telefonunun izin verdiği ölçüde hıza sahip olmasıdır. Ülkemizde yer alan 3 büyük operatörlerden olan Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom operatörleri günümüzün teknolojisi olan 4.5G sistemini sorunsuz bir şekilde desteklemektedir, sizlerde 4.5G’yi kullanmak istiyorsanız bunun için hattınızın 4.5G uyumlu olması gerekmekte ve bunun haricinde kullanmış olduğunuz cihazınızın da 4.5G uyumlu olması gerekmektedir.

Daha iyi bir şekilde internete girmek istiyorsanız ve internet üzerinden herhangi bir dosya indirdiğiniz takdirde daha hızlı bir şekilde indirmek istiyorsanız bunun için sizlerde bir an önce günümüzün teknolojisine ayak uydurarak 4.5G’yi seçebilir ve internete hızlı bir şekilde bağlanabilirsiniz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan