Avea Ayarlar Nasıl Yapılır?

Avea Ayarlar Nasıl Yapılır?
Avea Ayarlar Nasıl Yapılır?

Günümüzün iletişim ağlarından biri olan Avea operatöründe bugün merak edilen konulardan biri olan Avea’da internet ayarları ve telefon ayarlarının nasıl yapılacağına dair bazı bilgilerden bahsedeceğim. Böylelikle sizlerde yeni bir hat aldığınızda veya telefonunuza format attıktan sonra giden ayarlarınızı rahatlıkla yeniden yapılandırabileceksiniz. Peki o halde, Avea’da ayarlar nasıl yapılır? Avea operatörü bilindiği gibi 2016 yılında yeni bir karar alarak gücünü Türk Telekom ile birleştirip adını da Türk Telekom  olarak değiştirmiştir. 2016 yılından itibaren birçok hizmetini Türk Telekom ile birlikte sağlamakta olan Avea operatöründe internet ayarlarınızı alabilmek için bazı işlemler yapmanız gerekmektedir. İnsanlar kullandıkları Avea mobil hattının telefona taktıktan sonra telefonda işlev görebilmesi amacıyla avea ayarlar nasıl yapılır diye araştırarak ayarlarının yapılması için uğraşmaktadır. Avea mobil hat kullanıcıları tek seferde bütün ayarların alınması için mobil cihazın üzerinden *999# tuşlayarak bütün ayarların mesaj yoluyla gelmesi ve bu gelen mesajda “Servis Ayar” şeklinde mesaj gelmektedir.

Servis ayarlarının alınabilmesinin başka bir yolu da GPRSWAP AYAR, BASKONUS AYAR, MMS AYAR, INTERNET AYAR yazarak 5555’e mobil cihaz üzerinden kısa mesaj gönderilerek ayarlar istene bilmektedir.

Bu gelen ayarların kaydedilmesi gerekmekte kaydederken PIN kodu sorması halinde 500 ya da 5000 olarak PIN kodu girilerek yapılmaktadır. Servise gönderilen kısa mesajların ve servis tarafından alınan tüm ayar mesajları ücretsiz olmaktadır.

Sizlerde bu şekilde internet ayarlarınızı ve telefon ayarlarınızı başarılı bir şekilde isteyerek kısa sürede telefonlarınıza tanımlanmasını sağlayabilirsiniz. Mobil cihazlarınıza yeni bir sim kartı takıldığı vakit otomatik olarak ayarlar o telefona ait olarak tanımlanırken kimi zamanlarda otomatik ayarlar tanımlanmaz bunun için bu ayarları sizler kendiniz manuel olarak yapmanız gerekmektedir.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan