Android Hızlandırma Nasıl Yapılır?

Android Hızlandırma Nasıl Yapılır?
Android Hızlandırma Nasıl Yapılır?

Akıllı telefonlar, insanların hayatlarını kolaylaştıran ve her türlü imkanı ellerinin ucuna kadar getiren buluşlardır. İlk çıktığı zamanlardan bugüne kadar gelen sürede, mükemmel bir ilerleme kat ettikleri gibi, insanların daha fazla ilgisini çekmek içinde çaba sarf etmektedirler. Bunun yanı sıra, eski model cihazlarda olduğu gibi, son model akıllı telefonlarda bile, telefonunuzun yavaşladığına şahit olabilirsiniz. Android hızlandırma nasıl yapılacağını sunacağımız yazımızdaki bilgilere dikkat ederek, sizlerde daha hızlı bir telefon deneyimi yaşayabilirsiniz.

İlk olarak, bildiğiniz gibi kısıtlı hafıza ve RAM’e sahip olan bu akıllı telefonlarda, fazla yer kaplayan ve gereksiz telefonunuzda bulunan uygulamalardan kurtulmanız, çalışma için daha fazla yer kalacağı için, hızı direkt olarak etkileyecektir. Bu nedenle, gereksiz ve kullandığımız uygulamalardan kurtulmalısınız.

Ardından, telefonunuzun kullanımıyla doğru orantılı olarak artan çerez verilerden de kurtulmanız gerekecektir. HOME tuşuna basılı tutarak açılacak olan Görev Yöneticisinden tüm dosyaları temizleyerek, arka planda uygulamaların çalışmasını önlemeniz, hızınızı arttıracaktır. Bunu belli aralıklarla yapmanız, cihaz performansınıza etki sunacaktır.

Telefonunuzda çalışacak olan her widget yani kurulumunda telefonunuzu kasacağını söyleyebiliriz. Bu nedenle fazla işinize lazım olmayan widgetleri silerek, onlardan kurtulmanız gerekecektir. Son olarak bilmeniz gerekir ki, her gelen sistem güncellemesi, sistemi iyileştirme ve hızlandırmaya yönelik olacağı için, eksiksiz şekilde yapmanız gerekir. Android hızlandırma işlemlerin eksiksiz yaptıktan sonra, gözle görünür bir hız hissedeceksiniz. Yine de tatmin etmiyorsa, modeli geçen telefonunuzu değişmeniz gerekir. Eğer bu son model bir telefon ise, servise vermelisiniz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan