Samsung S7 Güncelleme İncelemesi

Samsung S7 Güncelleme İncelemesi
Samsung S7 Güncelleme İncelemesi

Samsung en gözde cihazları Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge için özel bir güncelleme devri başlattı. Uzun süredir Android güncellemelerini sürdüren Samsung, bu kez güncelleme noktasını Galaxy serisine doğrulttu. Bu iki cihazda daha önce küçük bir güncelleme başlatan marka, açık ekran özelliğini getirdi. Daha kapsamlı bir güncelleme için kollarını sıvadı. Güncelleme ile birlikte bu cihazlarda kullanılan kapaklı kılıfları tanımama özelliği de geliştirilip iyileştirildi. Video oynatma sırasında titreme probleminden ortaya çıkan sorunlarda giderilmeyi bekliyordu bu sorunda artık yeni güncelleme ile giderildi.

Samsung bu yeni güncelleme ile önceden yapılmış hataları düzeltme yoluna gitse de Galaxy serisini de geliştirmek istiyor. Bu güncelleme Samsung ailesinin Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge serisine kısım kısım gönderilse de yakın zaman da Türkiye’de ki kullanıcıları ile buluşacak. Bu yeni güncelleştirmelerle beraber Samsung en gözde cihazlarını kullanıcı kullanırken yenileme yolunda gittiğini açıkça görebiliyoruz. Zaten Samsung Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge serisini tanıttığından beri üst seviyelerden düşmeyen cihazlar hala tüketiciden tam not almaya devam ediyor.

Samsung Galaxy S7 Güncellemeleri

Samsung bu güncelleştirmeyi bir takım hata düzeltme iyileştirmesi olarak görmüyor. Birçok markada da karşımıza çıkan birçok özelliği Galaxy ailesine getirmeyi planlıyor. Samsung Note 7 ailesi ile birlikte tanıtılan Samsung Cloud uygulamasını Galaxy s7 ve Galaxy S7 Edge kullanıcılarına 15 GB depolama alanını kullanmayı ücretsiz sunuyor. Bu uygulama sayesinde Galaxy kullanıcıları dâhili depolamalarının dışında da içeriklerini depolayabilecek. 151 GB büyüklüğündeki bu güncelleştirme Vulkan API motoru kullanan oyunlarda yüksek performans ve dokunmatik ekrandaki tepki hassasiyetine de yenilik getirdi. Böylelikle dokunmatik hız hassasiyeti daha da arttırıldı. Bu cihazın kullanım ömrünü de uzattığını biliyoruz.

Güç tüketiminde de geliştirmeler yapan Samsung, güvenlik yamaları, el fenerinde yaşanan problemleri de çözüme kavuşturuyor bu güncelleme de. Güç tüketiminde geliştirmeler yapan firma pil ömrünü de böylelikle uzamasını sağlıyor. Ülkemize henüz gelmeyen bu güncelleştirme firma tarafından kademeli olarak sunuluyor. Samsung ’un Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge cihazları için sağladığı bu güncelleştirmeleri ara ara cihazınızdan kontrol edebilmeniz de mümkün.

Samsung S7 Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Mobil cihazınıza gelen güncellemeleri uyarlamak ve son sürüm Samsung S7 işletim sistemine sahip olabilmek için sizlerde aşağıdaki adımları takip ediniz.

 1. Güncelleme yapmadan önce telefonunuzda önemli dosyaları mutlaka yedekleyiniz.
 2. Güncelleme öncesi telefonunuzun şarjının ortalama %60’ın üzerinde olduğuna emin olunuz.
 3. Güncelleme dosyalarını indirebilmek için internet bağlantınızı kontrol ediniz.
 4. Daha sonrasında ise aşağıdaki gibi sizlerde Samsung S7 güncellemesini başarıyla tamamlayabilirsiniz.
  1. İlk olarak telefonunuzun ayarlar bölümüne gidiniz.
  2. Bu kısımdan en alt kısımda yer alan Telefon Hakkında bölümüne dokununuz.
  3. Karşınıza güncellemeyi denetle seçeneği gelecektir bu kısımdan güncellemeyi denetle yapınız.
  4. En son olarak güncelleme indirilecektir gibisinden bir uyarı çıkacaktır, indir diyerek güncellemeyi telefonunuza indiriniz.
  5. İnen güncellemeyi acınız ve tamam diyerek güncellemeyi başlatabilirsiniz.
Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan