WhatsApp Web Nedir? Nasıl Kullanılır?

WhatsApp Web Nedir? Nasıl Kullanılır?
WhatsApp Web Nedir? Nasıl Kullanılır?

Türkiye’de de kullanımı oldukça yaygın olan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yeniliklerle kullanıcıları için vazgeçilmez olmaya devam ediyor. Uygulama yöneticileri WhatsApp kullanıcılarının bir internet tarayıcısıyla bu uygulamayı kullanabilecekleri bir özellik buldular. Bu özelliği adı da WhatsApp Web. Peki, whatsapp web nedir? nasıl kullanılır? WhatsApp Web bir whatsapp kullanıcısının kendi hesabını telefon dışında interneti olan başka bir platformda kullanılmasını sağlamaktadır. Bu özelliği destekleyen bir internet tarayıcısında whatsapp web’in kendi sayfası açıldığında ekranda bir kod çıkmaktadır. Bu kod o an için belirlenmiş özel bir koddur. WhatsApp Web özelliğini kullanmak isteyen kullanıcı telefonunda WhatsApp uygulaması içindeki WhatsApp Web özelliğini açıp sayfadaki kodu taratması gerekir. Kod tarandığında internet sayfasında otomatik olarak taramayı yapan telefona ait WhatsApp uygulaması açılır. Medya gönderme, mesajlaşma gibi hemen hemen tüm fonksiyonlar sağlanmış olur.

Web WhatsApp Özellikleri Nelerdir?

Yediden yetmişe kadar birçok kişinin severek kullandığı uygulamalardan olan WhatsApp uygulamasında yeni bir özellik olarak Web WhatsApp özelliği ile hayatımız daha kolay bir hale büründü diyebilirim. QR Kodu ile rahatlıkla bağlanabildiğimiz Web WhatsApp ile sizlerde bilgisayardan bağlanarak hızlı bir şekilde tıpkı mobilden WhatsApp kullanıyormuş sizlerde bilgisayardan WhatsApp kullanabilirsiniz.

Peki, gelelim Web WhatsApp’ın özelliklerine, ne gibi bir özellikleri vardır? Web WhatsApp uygulamasının en temel özelliklerinden biri bilgisayarımızdan bir başka arkadaşımıza WhatsApp üzerinden rahatlıkla fotoğraf ve video gönderebiliriz. Bunun haricinde ses kayıtları ve bilgisayarımızda bulunan herhangi bir şarkı parçalarını rahatlıkla Web WhatsApp üzerinden gönderebiliriz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan