Turkcell’de Nasıl Ödemeli Atılır?

Turkcell’de Nasıl Ödemeli Atılır?
Turkcell’de Nasıl Ödemeli Atılır?

Ülkemizde büyük alt  yapısına sahip olan operatörlerden en başta gelen Turkcell operatöründe ödemeli atma işlemleri sayesinde başkaların sizlerin aramasını sağlayabilirsiniz. Ülkemizde en fazla kullanılan operatörler arasında yer alan Turkcell, 2017 yılında yeni geliştirdiği alt yapıyla birlikte ödemeli atma sistemini tamamen değiştirmiş durumda. Turkcell kurumsal açıdan gelişmiş bir operatördür ve herhangi bir uygun kampanya çıkarmaz. Hal böyle olunca dakika paketi biten vatandaş ödemeli atmak zorunda kalır. İşin kötü tarafı Turkcell GSM müşterileri yalnızca Turkcell hatlarına ödemeli atabilmektedirler. Avea ve ya Vodafone operatörlerine ödemeli atamamaktasınız. Vodafone operatörü ödemeli atma konusunda gelişmiş bir şirkettir. Ve her hatta ödemeli atımı yapılabilir. Ne yazık ki Turkcell bundan nasibini almamış.

Turkcell’den Turkcell’e ödemeli atmak için. *135* kodunu yazarak aramak istediğiniz GSM numarasını yazın ve sonuna # ekleyin. Bu adımdan sonra arama ikonunu kaydırın ve işlemi gerçekleştirin. Ödemeli çağrınız karşı tarafa normal bir arama şeklinde görünür. Cevaplandığı takdirde operatör bunun bir ödemeli çağrı olduğunu söyler. Turkcell’de sizlerde rahatlıkla bu şekilde ödemeli atabilirsiniz, ödemeli attığınız numara sizden gelen ödemeli çağrıyı kabul eder ise ücretlendirme ödemeli atmış olduğunuz kişi tarafından karşılanacaktır.

Ödemeli Nasıl Atılır?

Turkcell operatöründe ödemeli atabilmek için, numaranın başına sadece *135* ekleyip ve numaranın sonuna # (kare) işaretinin eklemeniz yeterli olacaktır. Bu durum karşısında çağrı gönderme yaptığınızda karşı tarafa ödemeli bir çağrı gönderir ve karşı taraf sizin çağrınızı kabul ederse ücretlendirme karşı tarafın cebinden çıkar. Karşı tarafta ek bir dakika paketi yok ise bu durum normal tarife üzerinden ücretlendirilmektedir.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan