Turkcell Wifi Nasıl Kullanılır?

Turkcell Wifi Nasıl Kullanılır?
Turkcell Wifi Nasıl Kullanılır?

2016 yılında itibaren Turkcell operatörü sadece bir operatör olmakla kalmadı, artık herkes internete özgürce girebilsin diye evde internet hizmeti de verdi. Üstelik herkes istediği yerden istediği kadar internete girebilsin diye Turkcell VINN hizmetini sunmaya başladı. Bugün ise ilk defa Turkcell VINN alanlar için Turkcell VINN kurulumlarından bahsedeceğim, peki o halde Turkcell VINN ile internete nasıl bağlanılır? Turkcell Vınn aldınız ve bilgisayarınızda kullanmak istiyorsunuz. Bunun için yapmanız gereken, öncelikle elinizde bulunan Turkcell Vınn’ın kurulum işlemlerini yapmak. Bu işlemleri yapabilmek için;

  • Turkcell Vınn’ı bilgisayarınıza takın.
  • Varsa sürücü CD’sini bilgisayarınıza takın.
  • Sürücü CD’sini bilgisayarınıza yükleyin.

Not: Eğer CD yok ise otomatik olarak VINN içerisinde yer alan programlar çalışacaktır. Bu programlar CD görevi görmektedir, gereken sürücüleri siz çalıştırdıktan sonra yüklenecektir.

Artık bilgisayarınız takmış olduğunuz Turkcell Wi-fi’yi; yani Turkcell Vınn’ı görecektir. Peki, Turkcell Wi-fi nasıl kullanılır?

Bilgisayarınızın gördüğü Turkcell Vınn’a, bilgisayarınızın sağ alt kısmında yer alan wi-fi simgesine tıklayarak bağlanabilirsiniz. Bağlandıktan sonra da; hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Turkcell Vınn; yani Turkcell Wi-fi ayarlarını nasıl değiştireceğinizi soruyorsanız, yapmanız gereken tek şey, bilgisayarınızda yer alan Turkcell internet simgesine tıklamak ve bu vasıtayla, açılan ekranda ayarlarla oynamak. İstediğiniz zaman Turkcell Wi-fi’yi kapatabilirsiniz.

Turkcell VINN Çok Yavaş

Turkcell VINN bulunduğunuz bölgedeki internet hizmetine göre sizlere internet hızı sağlamaktadır, çevrenizde Turkcell baz istasyonu var ise bu durum karşısında sizlerde Turkcell VINN hizmetinden kusursuzca faydalanabilirsiniz. Lakin kullanmış olduğunuz internet çok yavaş ise bu durum için Turkcell ile iletişime geçmeniz ve çevrenizdeki bu sorunu gidermelerini isteyebilirsiniz.

Kullanmış olduğunuz internetin hızı bulunduğunuz bölgelere göre değişiklik gösterecektir, kablolu internet olmadığından dolayı bu tür durumların yaşanması oldukça normaldir.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan