Snapchat Live Nedir? Nasıl Yapılır?

Snapchat Live Nedir? Nasıl Yapılır?
Snapchat Live Nedir? Nasıl Yapılır?

Snapchat uygulamasına gelen güncellemeler sonucunda bir çok özellikler mevcut olup bu özellikler bir çok kişinin kafasını karıştırmaya yetmektedir. Bugün sizler için Snapchat uygulamasına yeni gelen özellikler hakkında bilgiler vermek istedim ve Snapchat Live nedir? Hakkında bilgiler paylaşmak isterim. Biliyorsunuz ki günümüzde canlı yayın seçeneği oldukça popülerdir sizlerde Snapchat uygulamasında Snapchat Live seçeneğini kullanarak canlı yayın yapabilirsiniz. Snapchat canlı yayın nasıl yapılır?

Snapchat live uygulaması canlı etkinlik uygulamasıdır diyebiliriz. Bir konu başlığı altındaki herkesin o anla ilgili paylaşımlarının bütünüdür.

Örneğin, bir organizasyonda o organizasyonun başlığı altında sizde dahil herkes paylaşımlarını yapıyor ve bu paylaşımlar bir araya getirilerek o organizasyonla ilgili film oluşturuluyor. Önemli bir maçta birden fazla kişinin yansıttığı görüntüleri izlemek tek kişinin çekiminden daha heyecan vericidir.

 Snapchat Live Nasıl Yapılır?

Canlı yayın yapmak istediğiniz etkinliğe şimdilik snapchat karar veriyor. Eğer etkinlik oluşturulan bölgede iseniz gönderim seçeneğinde live feed olarak zaten gözüküyor. Bölgede olmadan paylaşım yapılmasına izin vermeyerek çekimlerin doğruluğunu garantiye alıyor. İlerleyen zamanlarda bağımsız olarak da canlı yayın yapılabileceği belirtiliyor fakat şuan için ne zaman olduğu hakkında herhangi bir açıklama yapılmadı.

Snapchat Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır?

Teknolojinin gelişmesinin ardından sizlerde görüntülü konuşmanın tadını artık Snapchat uygulaması sayesinde çıkartabilirsiniz. Snapchat uygulamasında görüntülü konuşma özelliğini kullanarak sizlerde görüntülü konuşmaya hazır olun. Snapchat uygulamasında nasıl görüntülü konuşulur?

Snapchatte önceden kişinin sohbet paneli açıkken sağ alttaki halkaya basılı tutunca görüntülü konuşma yapılıyordu. Fakat gelen yeni güncellemelerden sonra bu sistem değişti. Artık uygulamamız açılınca snap göndermek istediğimiz kişiyi arkadaşlarımızdan seçiyoruz ve soldaki sohbet balonu simgesine basıyoruz. Kişinin sohbet penceresi açılacak. Altta ortadaki yuvarlak halka video çekip fotoğraf çekip yollamamıza yarar. Sağdaki kamera simgesi ise kişiyi görüntülü arar. Çağrıyı cevaplaması durumunda görüntülü konuşabilirsiniz. Aynı şekilde ortadaki halkanın solundaki telefon ahizesi simgesiyle de karşıdaki kişiyle sesli çağrı yapabilirsiniz. Karşınızdaki kişide de son snapchat sürümü olmak zorundadır. Popüler sosyal medya uygulaması haftada 1-2 güncellemesiyle kendisine yeni özellikler eklemeye devam edecek.

Sizlerde yeni gelen güncellemeleri takip edebilmek için sürekli olarak bu uygulamayı güncellemeyi unutmayın. Ayrıca sitemizde yer alan Snapchat kategorisine göz atmanız durumunda daha fazla bilgilere ulaşabilirsiniz, Snapchat uygulaması ile hergün daha fazla eğlenerek daha fazla efektlere sahip olan fotoğraflar paylaşabilirsiniz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan