Motorola Moto Z Teknik Özellikleri

Motorola Moto Z Teknik Özellikleri
Motorola Moto Z Teknik Özellikleri

Geçtiğimiz 2014 yılında Motorola markasını satın alan Lenova, akıllı telefon dünyasına yeni ürün olan Moto By Lenova markasıyla çıkış yapacağını biliyorduk. Tanıtım etkinliğinde tanıtılan ilk ürünler Moto Z ve Moto Z Force cihazları yeni tasarımlarıyla tüketici tarafında beğenilmişti. Moto Z ve Moto Z Force serilerinde ilk dikkat çeken özellik ise kulaklık girişinin yer almaması oldu. Bu ürünler birçok üründe rastladığımız amiral gemi diye adlandırılan modellerde kullanılan Snapdragon 820 işlemcisi ve 4 GB ram kullanılmış. Bu Moto serisinde dâhili depolama 32 GB ve 64 GB seçenekleri sunulmuş olup MicroSD kart ile daha da arttırılması mümkün olan bir cihaz olarak tasarlanmıştır. Akıllı ince olarak adlandırılan bu cihaz Motorola ailesinin gözdelerinden biri olmaya aday gösterilmiştir.

Moto ailesinin bu üyesinde 5,5 inç ekran kullanılmış ve arkasında bulunan 13 megapiksel çözünürlükte lazer destekli ve çift tonlu kamera kullanılmıştır. Cihazın ön tarafında ise 5 megapiksel çözünürlükte LED flaşlı kamera yer alıyor. Parmak okuyucuya da yer vermeyi unutmayan marka, 2600 mAh kapasiteli batarya ile uzun pil ömrü sağlıyor. Ayrıca marka moto ailesi için Android 6.0.1. Marshmallow işletim sistemini kullanıyor. Geniş ram özelliği ile kullanıcıların ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılayacak olan bu Moto ailesinin eski tasarımlarından daha farklı bir tasarımla karşımıza çıkıyor olması tüketiciye verdiği merakı biraz daha arttırıyor.

Lenova tarafından satın alındıktan sonra akıllı telefon ailesi sıralamalarında üst seviyelere kadar çıkan Motorola, mobil cihazlar bölümünün Google’a geçmesinden sonra ülkemizde bir süredir faaliyette değildi. Motorola markası Türkiye’deki bu durgunluktan sonra Lenova olarak Türkiye pazarına tekrar çıkmaya hazırlanıyor. Türkiye pazarına Moto G4 ürünü ile girmeye başlayan marka daha sonra diğer ürünleri ile satışa sunulacağını tanıtım etkinliğinde açıklamamış fakat daha sonra kesin olmayan kaynaklar aracılığı ile en azından ülkemizde bir pazarı olacağı bilinmektedir. Lenova ailesinin Moto G4 ürünü ise Türkiye’de alıcısıyla geçtiğimiz aylarda buluşmuş, Moto Z ailesinin de Eylül-Ekim ayları içerisinde Türkiye mağazalarında satışa sunulacağı bildiriliyor. Moto Z ailesinde ki ürünler ile ilgili net bir fiyat bilinmese de ortalama 2 bin civarı bir fiyatla kendine Pazar bulacağı tahmin ediliyor.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan