Nerede Oy Kullanacağım Sorgulama

Nerede Oy Kullanacağım Sorgulama
Nerede Oy Kullanacağım Sorgulama

Her Türk Vatandaşı’nın görevi olan oy kullanma vazifelerimiz, belli zamanlarda belirmektedir. İnsanların vatandaşlık görevlerini yapmaları için, seçim zamanlarında seçim yapacakları yer hakkında bilgi sahibi olmaları gerekmektedir. Bunun için bulunduğunuz mahallenin muhtarlığı sizlere sorunsuzca oy pusulasını sunmaktadır. Oy pusulanız olmadığı zamanlarda, kesinlikle oy kullanamazsınız. Ancak internet üzerinden nerede oy kullanacağım sorgulama işlemi yapabileceğiniz gibi, çıktısını da bu sayfalardan alabilirsiniz.

İnternet üzerinden kolaylıkla oy kullanmanız gereken okul ve bilgilere erişebilmeniz için, Yüksek Seçim Kurumu’nun internet sayfasına giriş yapmanız gerekmektedir. Daha sonraki aşamada, Yurt İçi Seçmen Sorgulama sekmesine tıklamanız suretiyle, sizlerden istenilen bilgileri kolaylıkla girerek, nerede oy kullanacağınız bilgisine erişebilirsiniz. Bunun yanı sıra, 444 9975 numaralı telefondan ulaşarak, YSK’nın nereden oy kullanacağınız bilgisini sizlere müşteri temsilcileri aracılığıyla sunmasını talep edebilirsiniz. Eğer Yurt Dışından oy kullanacaksanız, yine aynı siteden Yurt Dışı Seçmen Sorgulama bölümüne veya aynı numaradan yine müşteri temsilcilerine ulaşarak, sorunsuzca hizmet alabilirsiniz.

Nerede oy kullanacağım sorgulama işlemi oldukça basit ve rahat biçimde yapabileceği gibi, mahalle muhtarlıklarınızdan sizlere oy pusulalarınızı sorunsuzca temin etmesini de talep edebilirsiniz. Evinize kadar gönderilecek olan oy pusulalarınızla birlikte, zamanı geldiği anda pusulanızla birlikte belirlenen yerde olmanız yeterli olacaktır. Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlık görevleri arasında olan oy kullanma işlemini yapmamanız durumunda, büyük cezalarla karşılaşabileceğiniz için, bu konuyu ciddiye almanız gerekebilir.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan