Swarm’da Mekan Nasıl Eklenir?

Swarm’da Mekan Nasıl Eklenir?
Swarm’da Mekan Nasıl Eklenir?

Yer bildiriminde bulunmak ve yakınlarınızdaki insanlar ve arkadaşlarınızla sohbetler edebilmek için uygun olarak tasarlanmış olan Swarm’a, istediğiniz zaman farklı mekanları ekleyerek, hem kendiniz için Check-in yapma şansını, hem de diğer arkadaşlarınızın uğradıkları zamanlarda da tekrardan eklemeyle uğraşmadan Swarm üzerinden check-in yapmalarını sağlayabilirsiniz. Her ne kadar dünyanın en geniş ağlarından birine sahip olsa da, yine de tamamen tüm mekanlara hakim olması mümkün değildir. Çünkü yeni açılan mekanlar veya gözden kaçmış, nadiren uğranılan mekanların Swarm’da bulunmasını bekleyemeyiz. Ancak Swarm uygulaması, kolaylıkla mekanları tanımlama şansını sunduğu gibi, kalıcı olarak sizlere check-in imkanını da sunmaktadır.

Swarm’a mekan eklemek için, ilk olarak eklemek istediğiniz mekanın net olarak Swarm’da bulunmuyor olmasını tespit etmelisiniz. Eğer farklı bir isimle veya farklı karakterlerle daha önceden eklenmiş ise, bu ekleme işlemi problem yaratabilir. Eğer kesinlikle bulunmadığına kanı getirmişseniz, Check-in yaparken arama bölümünden Bir Yer Seç bölümüne bastıktan sonra, alt tarafta yer alan ‘Bu mekanı eklemek ister misini?’ ibaresine basmanız gerekecektir. Yeni bir mekan eklemek istediğiniz zamanki sayfada ismini girdikten sonra, isim verip, kategorisini belirledikten sonra; isteğe göre açık adresinin girişini de yaparak, sizden sonra gidecek olan insanların da o mekanı bulması kolaylaşacaktır. Kolaylıkla yeni bir yer ekleyebildiğiniz gibi, tekrar gittiğiniz zamanlarda da kolaylıkla aynı mekanda Check-in yapabilme şansına ulaşacaksınız.

Oldukça kullanışlı bir uygulama olan Swarm üzerinde herkes yeni mekanlar ekleyebilmektedir. Ancak dikkat etmeniz gereken asıl konu, mekanların daha önceden kayıt edilmiş olmamasıdır. Bu nedenle, aynı özelliklere sahip farklı bir isimle kaydedilmiş mekanlara da göz atmayı unutmayın. Daha sonra boşuna uğraşmış olacağınız gibi, Swarm bu mekanın daha önceden kaydedildiğine dair uyarıyı vererek, giriş yapmanıza engel olacaktır. Bu gibi engellemelerle karşılaşmamak için yapmanız gereken, net olarak Swarm’da eklemek istediğiniz yerin olmadığını saptamanız ve daha sonraki etapta, yeni bir yer ekleyerek bu yeri kalıcı hale getirmeniz olacaktır. Oldukça basit ve kullanışlı bir ekrandan, tüm bilgileri eksiksiz olarak eklemeniz demek, insanlara kolaylıklar sunarak; sizin içinde bir sonraki gelişinize hazırlık olacaktır.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan