Turkcell Akıllı Faks Nedir?

Turkcell Akıllı Faks Nedir?
Turkcell Akıllı Faks Nedir?

Dünya’da son 60 yılda gelişen teknolojik gelişmeler sayesinde firmalar kurumsallaşmaya başladı. Kurumsallaşmanın yanında küreselleşmenin artması en çok teknolojik gelişmeler sayesinde yaşandı. Telefon ve faks hizmetlerinin artması uluslararası şirketler arasında belge gönderimi konusunda inanılmaz bir hıza ulaştı ve aylar sonra ulaşacak belgeler çok kısa sürede başka firmaya giderek iş süreci hızlandırıldı. Faks nedir derseniz, yazı ve resim bulunan belgeleri, bir telefona bağlı olarak anında aynı basım yöntemi ile karşı tarafa gönderilmesini sağlayan sistemin adı faks sistemidir. Tabii ki teknolojinin daha fazla gelişmesi, elektronik imzalı belge gönderimi, ıslak imzalı belgelerin gönderimi kolaylaşması derken faks sistemi eskisi kadar popüler değil. Yine de bazı şirketler geliştirdiği entegre teknolojiler ile faks sistemini tekrardan kullanıma sunmak ve kullanım alanını kolaylaştırmak isteğindeler. Bu tür teknolojik gelişmelerin başında Turkcell geliyor. Duyurdukları yeni sistem Turkcell Akıllı Faks oldu. Peki, Turkcell Akıllı Faks nedir? Eski dönemlerden biraz bahsettik.

Faks gönderebilmek için büyük boyutlarda şirketlerde bulunan faks makineleri vardı. Faks göndermek istiyorsak nerede olursak o faks makinesinin başına gitmeliydik.

Eğer gitmediğimiz takdirde faks işlemlerini halledemiyorduk. Turkcell Akıllı faks sistemi sayesinde bu dertlerden kurtulmuş olduk. Kurumsal firmalar için bulut teknolojisi üzerinden cep telefonu aracılığıyla faks gönderim işlemini gerçekleştirebiliyoruz. Tabii ki sadece cep telefonu ile olmasına gerek yok. Aynı şekilde e-posta ya da Turkcell Akılı Faks portalı üzerinden de faks gönderip alabiliyoruz. Gönderilen ve alınan fakslar bulut teknolojisi üzerinde size ayrılan depo üzerinde yedeklenir. Size gelen fakslar veya gönderdiğiniz faksların durumları hakkında size SMS yoluyla bilgilendirme yapılır. Eğer istenirse SMS yerine e-posta ile bilgilendirme yapılır. Kısacası bu teknoloji ile ofis çalışanları artık ofise mahkûm kalmayıp hayatın her anında her saniyesinde faks gönderip faks alım işlerini gerçekleştirebileceklerdir.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan